Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Były minister zaprzecza

Dodano: 09/11/2017 - numer 1873 - 09.11.2017
Krzysztof Janik, były minister MSWiA, złożył wyjaśnienia przed Sądem Okręgowym w Katowicach i nie przyznał się do korupcji – podało Polskie Radio Katowice. Były minister jest oskarżony o to, że w latach 2004–2005, w zamian za kontakty z urzędnikami, przyjął 140 tys. zł łapówki od mającej zaległości podatkowe katowickiej firmy współpracującej z kopalniami. – Nie składałem w sprawie tej spółki żadnej interpelacji ani zapytania poselskiego, nie podejmowałem żadnej interwencji w jakiejkolwiek instytucji publicznej bądź prywatnej. Nie znałem wówczas nikogo w aparacie skarbowym ani nikogo, kto pełniłby jakiekolwiek funkcje w górnictwie – mówił słuchaczom PRK. W odpowiedzi na pytanie prokuratury zaprzeczył także, że kiedykolwiek otrzymywał propozycje finansowania swojej kampanii politycznej. Na
     

83%
pozostało do przeczytania: 17%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze