Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Skandal przeszkodą w walce o urząd senatora

Dodano: 13/11/2017 - numer 1875 - 13.11.2017
ALABAMA \ Roy Moore, skrajnie prawicowy kandydat Partii Republikańskiej do Senatu USA, został oskarżony o kontakty seksualne z nastolatkami. Po stronie prawnika stanęli dziennikarze, którzy opublikowali informacje mające potwierdzać, że oskarżenia są częścią gry politycznych przeciwników Moore’a z Partii Demokratycznej. O Moorze zrobiło się głośno m.in. w 2016 r., kiedy jako prezes Sądu Najwyższego Alabamy nakazał urzędnikom tego stanu nie wydawać świadectw o zawarciu małżeństwa parom tej samej płci. Był to sprzeciw wobec decyzji Sądu Najwyższego USA z 2015 r. o ich legalizacji na terenie wszystkich stanów. Obecnie Moore startuje w wyborach do Senatu, których zwycięzca zajmie miejsce republikanina Jeffa Sessionsa z Alabamy. W prawyborach Partii Republikańskiej Moore’owi udało się pokonać
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze