Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami

Dodano: 13/11/2017 - numer 1875 - 13.11.2017
Polacy to naród, którego nie można złamać w niewoli. Nigdy nie zrezygnowali z walki o wolność i niepodległość, nie zapomnieli o swojej wierze, historii i kulturze. Pomimo nieraz brutalnych szykan oraz przeszkód pielęgnowali polskość, wszystko, co stanowiło jej istotę i tradycję – podkreślał Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, w czasie tegorocznych wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Katowicach.  Lucjan Klej i Fryderyk Garliński, przedstawiciele katowickiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, nie wyobrażali sobie, by 11 listopada pozostać w domu. Wielu członków koła liczącego ok. 400 osób chciało zamanifestować patriotyczną postawę. – Udział w takim święcie jednoczy Polaków i przypomina o miłości do ojczyzny – podsumowuje Lucjan Klej,
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze