Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Przepychanki w sprawie remontu kamienicy

Dodano: 14/11/2017 - numer 1876 - 14.11.2017
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kamienicy przy ul. Wiktorskiej 3, która niszczeje, ponieważ współwłaściciele budynku nie mogą dojść do porozumienia. Mieszkańcy Wiktorskiej nie mają wątpliwości: przedwojenny dom trzeba remontować. Kamienica przy ul. Wiktorskiej 3 ukończona została w latach 30. ubiegłego wieku. W 2006 r. deweloper, spółka Sawa Apartments, kupił w czynszówce 4 mieszkania, stając się jej współwłaścicielem wraz z miastem, dysponującym pozostałymi 52 lokalami. Ze względu na stan techniczny domu, lokatorów wykwaterowano. Kamienica jest obecnie pustostanem.  Sawa od wielu lat chce budynek remontować, natomiast mokotowscy urzędnicy twierdzą, że remont jest nieopłacalny, i planują rozbiórkę kamienicy. Wobec braku szans na porozumienie deweloper złożył do rady dzielnicy
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze