Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Bez górnego limitu składek?

Dodano: 23/11/2017 - numer 1884 - 23.11.2017
ZUS \ Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy przewidującej zniesienie limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą obecnie składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Rząd postanowił znieść górny limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Od 2018 r. mają być odprowadzane od całości przychodu, a nie – jak dotąd – do 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia. Projekt ustawy pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Próg ograniczenia maksymalnej rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie nie występuje w ubezpieczeniu chorobowym, wypadkowym czy zdrowotnym.  Zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wprowadzenie proponowanych rozwiązań pozytywnie wpłynie na finanse
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze