Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Nowe powstaje na gruzach

Dodano: 06/12/2017 - numer 1895 - 06.12.2017
W Ogrodzieńcu powstaje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nowe możliwości inwestycyjne w KSSE stworzono na terenach po byłej cementowni Wiek. Zakład ten zamknięto w latach 90. Zatrudniał wielu okolicznych mieszkańców i przynosił dochody gminie. Teren jest już uzbrojony i przygotowany dla potencjalnych przedsiębiorców. – Obecnie dobiega końca budowa infrastruktury wokół całej strefy – mówi burmistrz Ogrodzieńca Andrzej Mikulski. KSEE w Ogrodzieńcu to blisko 10 ha gruntów. KSSE podejmuje też działania mające na celu przygotowanie fachowców dla nowych firm. – W wielu branżach brakuje pracowników. Rozwiązaniem jest przygotowanie do rynku pracy młodych ludzi, tzn. kształcenie ich od razu w przyszłościowych zawodach. Dlatego to właśnie edukacja stała się dziś wręcz kluczowa w procesie
     

82%
pozostało do przeczytania: 18%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze