Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Łodzianie uczczą gen. Nila

Dodano: 20/02/2018 - numer 1956 - 20.02.2018
W tym roku przypada 65. rocznica zamordowania gen. Augusta Fieldorfa ps. Nil przez władze komunistyczne. Łodzianie będą mieli okazję oddać hołd generałowi pod pamiątkową tablicą, która znajduje się przy ul. Próchnika 39. Generał „Nil” był postacią o tyle szczególną, że wbrew obiegowej opinii nie walczył wśród Żołnierzy Wyklętych. Był człowiekiem, który stawał w szeregach walczących o Polskę w I wojnie światowej, przeciwko bolszewikom oraz podczas II wojny światowej – mówi Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego. – Tylko za swoją niezłomną postawę, nie za czynny opór wobec komunistycznej władzy, spotkały go sfingowany proces, śmierć przez powieszenie i bezimienny grób – podkreśla Klimczak. Generał Fieldorf był żołnierzem Legionów Polskich, walczył również przeciwko bolszewikom
     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze