Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czas na rozwój geotermii

Dodano: 24/02/2018 - numer 1960 - 24.02.2018
W czwartek w Toruniu podczas regionalnych konsultacji społecznych przedstawiciele rządu, eksperci i przedsiębiorcy dyskutowali o projekcie Polityki Surowcowej Państwa (PSP), który jest opracowywany pod kierunkiem i z inicjatywy wiceministra środowiska, prof. Mariusza Oriona Jędryska. Próbujemy rozwijać system geotermii w Polsce od strony surowcowej. Nieprzypadkowo jesteśmy w Toruniu. Tutejszy odwiert geotermalny posiada bardzo wysokie parametry w skali kraju. Mamy potężną lukę organizacyjną w funkcjonowaniu państwa w zakresie polityki surowcowej. A polityka ta wchodzi w każdy zakamarek życia. Dzisiejszy świat jest cywilizacją surowców. Jeśli mamy z nich korzystać, konieczna jest klarowna polityka w ramach zrównoważonego rozwoju. Do tego dążymy – wyjaśniał prof. Mariusz Jędrysek. Jak z 
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze