Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Armia doczekała się nowych generałów

Dodano: 02/03/2018 - numer 1965 - 02.03.2018
Wczoraj, w Narodowym dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, prezydent wręczył długo wyczekiwane najwyższe stopnie oficerskie. Awans otrzymało 14 żołnierzy. Wśród nich znaleźli się m.in. szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych i dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych. Z powodu napięć na linii Pałac Prezydencki–Ministerstwo Obrony Narodowej nominacji generalskich nie wręczono podczas ubiegłorocznego Święta Wojska Polskiego i podczas Narodowego Święta Niepodległości. Wczoraj problem z tego wynikający – sprawowanie niektórych stanowisk dowódczych przez oficerów z niższym stopniem niż przypisany do stanowiska – został rozwiązany. Prestiż dla oficerów Większość oficerów mianowanych na wyższe stopnie urodziła się w latach 60. XX w. Gen. Leszek Surawski,
     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze