Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Państwo pomaga w wychowaniu dzieci

Dodano: 23/03/2018 - numer 1983 - 23.03.2018
Kolejne gminy w regionie otwierają nowe żłobki. Ogromna w tym zasługa rządowego programu Maluch+. Do województwa śląskiego w ramach tego programu trafi w tym roku ponad 32 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będzie utworzenie 1,7 tys. nowych i dofinansowanie 7 tys. już istniejących miejsc dla najmłodszych dzieci. Niedawno nastąpiło otwarcie oddziału żłobka miejskiego na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. W nowym oddziale prowadzone będą zajęcia opiekuńcze dla dzieci do lat trzech, których rodzice pozostają poza rynkiem pracy. W ramach projektu zaplanowane są zajęcia z psychologiem, logopedą oraz specjalne warsztaty adaptacyjno-integracyjne. Na powierzchni ok. 660 mkw. będą pomieszczenia dla dwóch grup (w sumie 42 dzieci). W ich skład wchodzą bawialnio-jadalnia, sypialnia oraz łazienka.
     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze