Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Czy powstanie śmieciowy monopolista?

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
Władze Warszawy zdecydowały o powierzeniu całości gospodarki odpadami komunalnymi w stolicy spółce Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO), której właścicielem jest miasto. Powstanie sytuacji monopolistycznej na rynku może wpłynąć na jakość usług oraz ceny wywozu śmieci. Zlecenie odbioru i zagospodarowania śmieci, warte pół miliarda złotych, MPO dostanie od miasta z wolnej ręki, bez postępowania przetargowego. Pozwala na to niedawno wprowadzona do prawa zamówień publicznych instytucja in-house (czyli bezprzetargowego powierzania zamówień gminnym spółkom). W tej sytuacji po eliminacji konkurencji, ceny za wywóz śmieci w stolicy mogą przestać podlegać normalnej grze rynkowej. – Monopol publiczny na wywóz odpadów komunalnych dla MPO może się okazać niekorzystny z kilku powodów. Po 
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze