Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Amerykański jazz w bielskim klubie

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej zaprasza w poniedziałek o godz. 20 na koncert Dan Tepfer Trio. Dan Tepfer to pianista i kompozytor pochodzenia amerykańskiego, jeden z najznakomitszych muzyków międzynarodowej sceny jazzowej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat w Conservatoire Paul Dukas w Paryżu. Już jako dziecko chętnie improwizował. Robiąc licencjat z astrofizyki na Uniwersytecie w Edynburgu, często grywał na scenie jazzowej. W tym czasie miał też krótki epizod jako dyrygent operowy. W 2005 r., po ukończeniu Boston’s New England Conservatory, gdzie doskonalił się pod okiem Danila Péreza, Tepfer przeprowadził się do Nowego Jorku. Szybko stał się cenionym muzykiem i kompozytorem. Dan Tepfer koncertował zarówno solo, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Wydał kilka płyt.
     

56%
pozostało do przeczytania: 44%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze