Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pomnik wzniesiony wspólnymi siłami

Dodano: 30/04/2018 - numer 2014 - 30.04.2018
W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach, po przeszło 10 latach zbiorowych starań, stanie pomnik św. Floriana. Monument patrona strażaków, wzniesiony ze składek jednostek strażackich i przy wsparciu samorządów, zostanie odsłonięty w najbliższą niedzielę 6 maja. Głównym celem budowy pomnika św. Floriana jest uhonorowanie służby ochotniczej strażaków, a także nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Waldemar Sabak, wójt gminy Górzno i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Garwolinie, postawił sobie za główny cel realizację tego projektu.   – Pomnik był długo oczekiwany przez społeczność strażaków ziemi garwolińskiej. Wszystkie jednostki pragnęły, aby idea wreszcie została
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze