Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sprzątanie po rządach PO-PSL trwa

Dodano: 16/05/2018 - numer 2026 - 16.05.2018
Opozycja i wspierające ją media atakują Ministerstwo Energii, że zapomniało o 7 tys. wdów i sierot po górnikach, które nie otrzymały 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Tymczasem – jak poinformował w Katowicach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski – resort przygotował już projekt ustawy, który czeka tylko na odpowiednią decyzję Ministerstwa Finansów. Projekt ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym dla wdów i sierot po górnikach został już przez nas przygotowany i przekazany do Ministerstwa Finansów, po którego stronie jest zabezpieczenie środków na ten cel – powiedział PAP Tobiszowski. Bezpłatny węgiel w naturze lub ekwiwalencie pieniężnym to istniejący od lat element wynagrodzenia górników i świadczenie dla emerytów oraz rencistów. Jednak za rządów PO-
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze