Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Co dalej z przejęciem klasztoru przez państwo?

Dodano: 06/06/2018 - numer 2043 - 06.06.2018
Pocysterski zespół klasztorny odwiedzili wojewoda dolnośląski i dwóch ministrów – gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz spraw wewnętrznych i administracji. Rozmowy dotyczyły dalszych kroków mających na celu przejęcie bezcennego zabytku od prywatnego właściciela. Klasztor, który jest jednym z największych kompleksów sakralnych na świecie, przeżywał rozkwit w XVIII w., kiedy nastąpiła jego rozbudowa w stylu barokowym. Choć od ćwierćwiecza trwają tam prace remontowe, to wciąż brakuje pieniędzy na ich dokończenie. Już kilka miesięcy temu wojewoda dolnośląski ogłosił, że klasztor powinien trafić do skarbu państwa, aby mógł zostać odnowiony. W lutym podpisano list intencyjny w tej sprawie z Fundacją Lubiąż. – Musimy szukać nowych pomysłów na zagospodarowanie i większe wykorzystanie
     

58%
pozostało do przeczytania: 42%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze