Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kolejne sokoły w dolnośląskich lasach

Dodano: 05/07/2018 - numer 2068 - 05.07.2018
Czternaście sokołów wędrownych zostało wpuszczonych do sztucznego gniazda w lesie w okolicy Żmigrodu. To kolejna odsłona akcji wspieranej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który na reintrodukcję skrzydlatych drapieżników wydał już ponad 165 tys. zł. Jak informuje fundusz, od 2010 r. podczas akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie na rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” wypuszczono w naszym regionie 167 ptaków. – W ostatnich trzech latach akcja przyniosła pierwsze sukcesy: wylęgło się wówczas 11 sokołów – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes WFOŚiGW we Wrocławiu. Młode ptaki przed umieszczeniem w gniazdach zostały zaobrączkowane, dzięki czemu łatwiej będzie obserwować, jak sobie radzą w naturalnym środowisku. Sokół wędrowny to jeden z najrzadszych gatunków
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze