Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Obniżki, czyli gra na zwłokę

Dodano: 09/07/2018 - numer 2071 - 09.07.2018
Samorządowcy dużych miast na Mazowszu kontestują rozporządzenie rządu dotyczące obniżek wynagrodzeń prezydentom miast, burmistrzom, wójtom i starostom. W mniejszych miejscowościach rady przyjmują jednak uchwały obniżające zarobki, a w niektórych wypadkach włodarze sami ograniczają sobie wynagrodzenia. Wielu z nich jednak gra na zwłokę, licząc na utrzymanie wysokości uposażeń przez sądy administracyjne. Na zmianę wysokości wynagrodzenia nie zgodzili się radni w Radomiu, Płocku, Ciechanowie. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem rządu od 1 lipca rady samorządów powinny przyjąć uchwały zmniejszające pensje prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów o 20 proc. Niektóre rady jednak albo w ogóle nie podejmują takich uchwał, albo odrzucają je – jak ostatnio w Radomiu. Radni nie zgodzili
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze