Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Żeby wygrać z ASF, trzeba wybić dziki

Dodano: 30/07/2018 - numer 2089 - 30.07.2018
ROLNICTWO \ Zmniejszenie liczby dzików do minimum oraz przestrzeganie zasad bioasekuracji to podstawowe działania w walce z afrykańskim pomorem świń (ASF) – uważa minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. Dodał, że do depopulacji dzików mogą doprowadzić tylko myśliwi. To jest choroba, która jest plagą XXI w. Nietypowa, wymykająca się dotychczasowej wiedzy o chorobach zakaźnych. Zlikwidowanie ASF jest bardzo trudne, Hiszpanie walczyli z nim ponad 30 lat – powiedział w Bydgoszczy Ardanowski. Dodał, że obecnie z chorobą boryka się wiele państw Europy, duże jej natężenie występuje w krajach nadbałtyckich i Rumunii, jej ogniska znajdują się na Węgrzech i w Czechach. Występowanie ASF zaobserwowano także w Mołdawii, Rosji, na Ukrainie i 
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze