Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ceramiczna niepodległość z Bolesławca

Dodano: 24/08/2018 - numer 2110 - 24.08.2018
W roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” zaprezentowały nową, limitowaną kolekcję „Niepodległa”. To unikatowy pomysł. W związku z obchodami 100-lecia niepodległości przygotowano specjalnie na tę rocznicę zestaw kawowo-herbaciany. Okolicznościowa kolekcja nosi nazwę „Niepodległa”. Naczynia wchodzące w skład zestawu zaprojektowała główna projektantka Janina Bany-Kozłowska. Dekoracja prezentowana na naczyniach została stworzona specjalnie z okazji przez Adrianę Dudnik-Chelalgę. Całość wykonano ręcznie tradycyjną metodą stempelkową, charakterystyczną dla ceramiki bolesławieckiej, oraz przy użyciu pędzli. Dzięki temu kolekcja „Niepodległa” to niepowtarzalna gratka dla koneserów ceramiki i kolekcjonerów. Wzmocnienie poczucia wspólnoty
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze