Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Solidarność edukuje Niemców

Dodano: 28/08/2018 - numer 2113 - 28.08.2018
Kilkudziesięcioosobowa delegacja niemieckich związkowców z DGB z Dolnej Saksonii odwiedziła siedzibę dolnośląskiej Solidarności. Niemcy dopytywali o stan demokracji i sytuację u polskich pracodawców. Co usłyszeli od Polaków? Goście z Niemiec byli bardzo zainteresowani sytuacją polskich pracowników w różnych branżach, a także naszą historią. DGB to największa federacja związków zawodowych w Niemczech. Zrzesza ok. 6 mln pracowników z różnych branż. Przedstawiciele tego związku przyjechali do Polski z okolic Hanoweru. Bardzo podobał się im Wrocław, ale najbardziej zainteresowani byli tym, jak wygląda codzienne życie polskiego pracownika i jakie mamy problemy. Niemieccy goście pytali o wysokość płac polskich pracowników, o to, jaka jest kondycja sfery budżetowej, czy miejskie firmy są
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze