Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

74. rocznica likwidacji getta w Łodzi

Dodano: 30/08/2018 - numer 2115 - 30.08.2018
Modlitwą na cmentarzu Żydowskim, Marszem Pamięci i złożeniem kwiatów na terenie Memoriału Radegast uczczono wczoraj w Łodzi 74. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto, w którym w latach 1940–1944 Niemcy więzili ponad 220 tys. Żydów. Zdecydowana większość z nich zginęła. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu Żydowskim przy ul. Brackiej, gdzie uczestnicy obchodów, m.in. ocaleni z getta i ich rodziny oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, Kościołów i związków wyznaniowych, modlili się i wspominali tragiczne wydarzenia. Jak powiedział rabin łódzkiej gminy żydowskiej Dawid Szychowski, „wizyta w tym miejscu to odwiedziny na grobach ojców miasta”. Z cmentarza uczestnicy przeszli w Marszu Pamięci na stację Radegast,
     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze