Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ponad 23 mln zł z UE na walkę z bezrobociem

Dodano: 20/11/2018 - numer 2183 - 20.11.2018
Od stycznia 2019 r. w Łodzi będzie działał program aktywizujący osoby bezrobotne powyżej 29. roku życia. – Proponujemy różne formy wsparcia. 55 osób będzie mogło skorzystać z prac interwencyjnych. Na to przeznaczymy 330 tys. zł. Na 181 osób czeka doposażenie bądź całkowite wyposażenie stanowisk pracy, bo mamy na ten cel 4,8 mln zł. Najwięcej pieniędzy w ramach projektu walki z bezrobociem wydamy na jednorazowe dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej. Z Unii Europejskiej dostaliśmy na ten cel ponad 18 mln zł. Można o nie aplikować w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi – wylicza Piotr Bors, dyrektor Biura ds. Promocji Zatrudnienia Urzędu Miasta Łodzi. W programie może uczestniczyć tysiąc osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Pierwszeństwo mają m.in. kobiety, niepełnosprawni
     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze