Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trela naprawia problemy, które sam stworzył

Dodano: 27/11/2018 - numer 2189 - 27.11.2018
Wiceprezydent Łodzi i jednocześnie przewodniczący SLD w województwie łódzkim Tomasz Trela ciągle straszy działaniami rządu PiS. Ostatnio wrócił do tematu reformy edukacji i obciąża PiS winą za dużą liczbę dzieci, które mają się uczyć w szkołach ponadgimnazjalnych. – Ponad 10,5 tys. uczniów będzie się ubiegało o miejsce w szkołach ponadgimnazjalnych. Kumulacja roczników jest spowodowana reformą edukacji wprowadzaną przez rząd PiS. My musimy to naprawić. Dla uczniów ze szkół podstawowych przygotowaliśmy więcej miejsc niż dla gimnazjalistów. W bardziej renomowanych liceach będzie więcej chętnych niż miejsc. Powołaliśmy też komitet sterujący, czyli ciało rekomendujące wprowadzenie rozwiązań w łódzkiej edukacji – przestrzega wiceprezydent Trela. Natomiast zdaniem radnej PiS Marty Grzeszczyk to
     

76%
pozostało do przeczytania: 24%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze