Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Solidarność nie ufa ministrowi energii

Dodano: 16/01/2019 - numer 2229 - 16.01.2019
GÓRNICTWO \ Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek stracił zaufanie do działań ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i zaapelował do premiera, by decyzje w górnictwie podejmował wiceminister Grzegorz Tobiszowski. Związkowcy chcą pilnego spotkania z Mateuszem Morawieckim. Powodem poniedziałkowego wystąpienia przewodniczącego Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” i prośby o spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim są decyzje podjęte w ubiegłym tygodniu przez radę nadzorczą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Członkowie rady reprezentujący ministra energii odwołali ze stanowisk dwoje członków zarządu spółki – wiceprezesa ds. strategii i rozwoju Artura Dyczkę oraz wiceprezes ds. handlu Jolantę Gruszkę. „Podjęte przez ministra Krzysztofa Tchórzewskiego decyzje
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze