Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Radni Nowoczesnej chcą finansowania in vitro

Dodano: 17/01/2019 - numer 2230 - 17.01.2019
Niemal dokładnie rok temu na sesji rady miejskiej odbyła się dyskusja i głosowanie nad projektem finansowania procedury in vitro z pieniędzy miasta. Wtedy większość radnych zagłosowała przeciw wprowadzeniu tego rozwiązania. Tymczasem w porządku dzisiejszych obrad rady, już w dużej części w zmienionym składzie, jest temat „Przyjęcie programu polityki zdrowotnej »Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Wrocławia w latach 2019–2020«”. Wnioskodawcą jest klub radnych Nowoczesna. Wprawdzie największą liczbę radnych ma obecnie klub PiS (13), ale Platforma Obywatelska z Nowoczesną ma ich 17, a do tego jest jeszcze pięciu radnych Sojuszu dla Wrocławia, a w nim zasiada trzech radnych z legitymacją SLD. Matematyka wskazuje na zdecydowaną większość
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze