Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przyjedź, mamo, na przysięgę…

Dodano: 09/02/2019 - numer 2250 - 09.02.2019
Na uroczystość złożenia przysięgi do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu przyjechały rodziny i przyjaciele składających ślubowanie żołnierzy. Udział w ceremonii wzięło 30 podchorążych z AWL i 49 z Wojskowej Akademii Technicznej. W asyście wszystkich roczników wyróżnieni podchorążowie (szer. pchor. Mateusz Woźny, Kamil Kozłowski, Damian Grzelak, Mariusz Nowak) złożyli przysięgę na sztandar. Zanim doszło do kulminacyjnego punktu programu, zebrani wysłuchali wystąpienia rektora komendanta AWL gen. Dariusza Skorupki. Podkreślił on, że przysięga to ważny akt, zobowiązujący każdego żołnierza do rzetelnego i wiernego wypełniania obowiązków wobec ojczyzny, bo w rocie przysięgi znajdujemy wartości uniwersalne, które muszą być dla żołnierzy najważniejszym drogowskazem. – Pamiętajcie o tym, że w 
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze