Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Rolnicy będą destylowali

Dodano: 30/03/2019 - numer 2291 - 30.03.2019
SUKCES \ Zabiegam, by do końca tego roku zalegalizować w Polsce rolniczą, domową produkcję nalewek oraz destylatów i okowity – powiedział w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Zastrzegł, że nie będzie przyzwolenia na bimbrownictwo. Ardanowski, pytany w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma 9”, czy przeforsuje ustawę w tej sprawie do końca kadencji, odpowiedział: – Mam zgodę właściwie kluczowych ministerstw, czyli finansów i zdrowia. – Bardzo o to zabiegam, by do końca tego roku, do końca kadencji, zalegalizować w Polsce rolniczą, domową produkcję nalewek. I pod kontrolą w małych gorzelniach produkcję destylatów i okowity – mówił szef resortu rolnictwa. Dodał, że chodzi głównie o śliwowicę,
     

42%
pozostało do przeczytania: 58%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze