Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Czytanie Pisma Świętego na Jasnej Górze

Dodano: 07/05/2019 - numer 2320 - 07.05.2019
Jasna Góra to wyjątkowe miejsce, w którym pragniemy zachęcić wszystkich wiernych do lektury Pisma Świętego, nie tylko do czytania, ale także do słuchania, a nade wszystko do wcielania Go w życie – podkreślał o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry, który wziął udział Narodowym Czytaniu Pisma Świętego. Na Jasnej Górze uroczystości miały miejsce 5 maja przed mszą św., której przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Fragmenty odczytali m.in. minister Beata Kempa i Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego. Od 5 do 11 maja w Kościele w Polsce trwa XI Tydzień Biblijny. Jego hasło brzmi: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Tydzień jest także nawiązaniem do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r. Organizatorem
     

85%
pozostało do przeczytania: 15%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze