Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Współpraca dla rozwoju Europy

Dodano: 07/05/2019 - numer 2320 - 07.05.2019
BRATYSŁAWA \ Szef polskiej dyplomacji prof. Jacek Czaputowicz wziął wczoraj udział w spotkaniu ministrów krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) i Partnerstwa Wschodniego, na którym omówiono kwestie regionalnego wymiaru polityki sąsiedztwa UE. Poza przedstawicielami państw V4 (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) oraz krajów unijnego programu Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia, Ukraina, Gruzja i Białoruś) w spotkaniu uczestniczyli też komisarz UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Johannes Hahn, a także minister spraw zagranicznych Rumunii Teodor-Viorel Melescanu. Spotkania w tej formule są organizowane co roku przez państwo sprawujące przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej. Tegoroczne ma szczególne znaczenie ze względu na przypadającą
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze