Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Eucharystia wraca do Notre Dame

Dodano: 15/06/2019 - numer 2354 - 15.06.2019
FRANCJA \ Przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa w sobotę zostanie odprawiona pierwsza po kwietniowym pożarze msza św. w katedrze Notre Dame. Będzie w niej uczestniczyło ok. 20 osób. Msza zostanie odprawiona o godz. 18 w kaplicy za prezbiterium, a będzie jej przewodniczył arcybiskup metropolita Paryża Michel Aupetit. Poza celebransem i rektorem katedry ks. Patrickiem Chauvetem obecni będą kanonicy, kilku wolontariuszy i świeckich z paryskiej diecezji. Łącznie ok. 20 osób. Co ważne, ze względów bezpieczeństwa wszyscy będą musieli mieć na głowie kaski ochronne. Dziedziniec przed katedrą będzie w sobotę zamknięty dla publiczności. Trwa tam nadal sprzątanie po kwietniowym pożarze. Paryska archidiecezja podała jednak, że msza św. będzie
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze