Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kulturalny flesz

Dodano: 21/06/2019 - numer 2358 - 21.06.2019
HISTORIA Pamiętna pielgrzymka Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Jasnogórski Instytut Maryjny oraz Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość zapraszają 22 czerwca o godz. 11 na otwarcie wystawy plenerowej „»Wstańcie, chodźmy…«. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”. Wydarzenie odbędzie się w Częstochowie na wałach jasnogórskich przy Bastionie Ojca Augustyna Kordeckiego. Po wernisażu organizatorzy zapraszają na sesję popularnonaukową „Na drodze do wolności. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II na Jasnej Górze w 1979 r.”. Zamiar odwiedzenia swojej ojczyzny – Polski Jan Paweł II wyraził już kilka dni po wyborze na Stolicę Piotrową. Władze PRL usiłowały na różne sposoby odwlec przyjazd papieża. Ostatecznie oficjalne zaproszenia do złożenia wizyty episkopat
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze