Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dekoncentracja mediów upodabnia nas do państw UE

Dodano: 27/06/2019 - numer 2363 - 27.06.2019
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Suwerenność rynku medialnego jest niezbędnym warunkiem zachowania suwerenności kraju – mówi „Codziennej” Jan Dziedziczak. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało m.in. przeprowadzenie dekoncentracji mediów. Jednak nie udało się tego dokonać w mijającej kadencji parlamentu. Dlaczego? Wiązało się to z liczbą spraw, które nasz obóz musiał rozwiązać. Tak liczne i głębokie reformy muszą być przeprowadzane przez minimum dwie kadencje. Jedna kadencja to za krótko. Po ewentualnym zwycięstwie na jesieni br. nie będzie już żadnych przeszkód, aby tego dokonać? Jestem gorącym zwolennikiem takiego rozwiązania i cieszę się ze słów wicepremiera Jarosława Gowina. Mówię to jako były rzecznik rządu i były wiceminister spraw zagranicznych. Uważam, że suwerenność rynku medialnego
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze