Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dulkiewicz chce tańczyć w rocznicę napaści Niemiec na Polskę

Dodano: 01/08/2019 - numer 2393 - 01.08.2019
fot. Fotomag/Gazeta Polska
fot. Fotomag/Gazeta Polska
Żenada! Władze Gdańska chcą uczcić rocznicę wybuchu II wojny światowej, wydarzenia, które pochłonęło kilkadziesiąt milionów ofiar, radosnym pochodem i tańcem. „Zatkało mnie. Czy ktoś może mi wyjaśnić, co się dzieje?” – napisał na Twiterze szef radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Podkreślił, że to kolejna prowokacja ze strony środowiska prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Władze Gdańska ogłosiły na portalu planowany przebieg uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak poinformowano, są one przygotowywane we współpracy m.in. z Fundacją Pojednanie. Zapowiedziano trzydniowe świętowanie z delegacją niemiecką. „W niedzielę 1 września polsko-niemiecka delegacja pojawi się o godz. 4.45 na Westerplatte, by wziąć udział w 80.
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze