Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Tajemnicza katastrofa rosyjskiej łodzi dywersyjnej

Dodano: 04/07/2019 - numer 2369 - 04.07.2019
ROSJA \ W wyniku pożaru zatonęła rosyjska głębinowa jednostka badawcza. Zginęło 14 marynarzy. Z informacji medialnych wynika, że mógł być to atomowy okręt podwodny AS-12 (Łoszarik). O katastrofie, do której miało dojść 1 lipca, poinformował rosyjski resort obrony. W komunikacie czytamy, że „w rosyjskich wodach terytorialnych w naukowo-badawczym aparacie głębinowym, przeznaczonym do badań obszarów naturalnych i dna oceanu na rzecz Marynarki Wojennej Rosji, wybuchł pożar podczas prowadzenia pomiarów batymetrycznych”. Poinformowano również, że statek ten znajduje się obecnie w bazie rosyjskiej Floty Północnej w Siewieromorsku pod Murmańskiem. Resort wyjaśnił przy tym, że marynarze zmarli z powodu toksycznych produktów spalania. Pożar został zaś ugaszony przez załogę. Trwa
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze