Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cel uświęca środki

Dodano: 13/04/2019 - numer 2303 - 13.04.2019
„Rozumiemy, że nauczyciele zostali pozostawieni sami sobie i znajdują się w stanie desperacji” – tak był uprzejmy się wyrazić prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak rozumiem, to przytyk do samego siebie albo jego partii, bo to właśnie formacja pana Rafała przez osiem lat swoich rządów nie wsparła tychże nauczycieli ani podwyżkami, ani ulżeniem im w desperacji. Jakoś nikomu ten stan nie przeszkadzał. Teraz za to, gdy rząd jest już inny i podwyżki nauczycielom oferuje, pan prezydent w trybie ekspresowym odzyskał empatię i zrozumienie. Oczywiście za słowami pójdą też czyny. Oto pan prezydent zapowiada, że władze stolicy będą finansowały tych strajkujących pedagogów. Oto ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi, że nauczyciele
     

41%
pozostało do przeczytania: 59%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze