Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zwycięstwo PiS w sejmikach!

Dodano: 22/10/2018 - numer 2160 - 22.10.2018
fot. Jakub Kamiński/PAP
fot. Jakub Kamiński/PAP
Prawo i Sprawiedliwość zwycięża w wyborach do sejmików wojewódzkich. Według wyników sondażowych PiS zdobyło 32,3 proc. głosów – to ponad 5 pkt proc. więcej niż cztery lata temu. Znacznie gorsze wyniki osiągnęły PO i PSL, odpowiednio 24,7 proc. (minus 2 pkt proc.) i 16,6 proc. (minus 8 pkt proc.). – Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to jest dobra wróżba – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński Badanie exit poll przygotowała grupa badawcza Ipsos. Jego wyniki podano tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, po godz. 21. Wtedy jeszcze jednak w Warszawie byli chętni do głosowania. Wyniki sondażowe podano zgodnie z planem. Frekwencja przekroczyła 51
     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze