Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przez lata wydrenowano z huty co najmniej 320 mln zł

Dodano: 13/04/2019 - numer 2303 - 13.04.2019
fot. mat. pras./d
fot. mat. pras./d
Skarb państwa poprzez spółkę Węglokoks odzyskał kontrolę nad zakładem dopiero w 2015 r. Jednak cały czas nie wiemy, kto faktycznie jest właścicielem ok. 40 proc. akcji huty – przyznaje prezes Jakub Łosoś-Czernicki. W pod koniec zeszłego roku premier Mateusz Morawiecki, odwiedzając Hutę Pokój, podkreślał, że jest to „perła historii polskiego przemysłu”. Jednak niewiele brakowało, a przedsiębiorstwo zostałoby sprywatyzowane. Huta Pokój ma 179 lat tradycji. Skarb państwa przejął ją w 1934 r. I tak było nieprzerwanie przez 70 lat, do rządów SLD w latach 2001 –2005. Wówczas hutę zaczęły przejmować różne wątpliwe grupy biznesowe znane z udziału w największych skandalach gospodarczych w Polsce, jak np. z afery Colloseum. Skarb państwa
     

11%
pozostało do przeczytania: 89%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze