Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Komunistyczna przeszłość Jaśkowiaka

Dodano: 25/04/2016 - numer 1403 - 25.04.2016
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ogłosił, że chce rozmawiać z kibicami Lecha Poznań o szerzeniu się na stadionie poglądów nacjonalistycznych i rasistowskich, które psują wizerunek Poznania. Moim zdaniem, tematyka spotkania powinna zostać poszerzona. Jaśkowiak zaczynał bowiem karierę pod koniec lat 80. jako aparatczyk Związku Młodzieży Wiejskiej, członek wojewódzkich władz organizacji partnerskiej sowieckiego Komsomołu, której aktyw szkolił się w Związku Sowieckim. Byłem wtedy uczniem VII LO i pamiętam, jak strasznym było to obciachem – w szkole do podobnych organizacji należały bodaj cztery osoby. Mieszkańcy, którzy głosowali na Jaśkowiaka, nie mieli o tej jego przeszłości pojęcia. Jest też ona problemem wizerunkowym dla miasta – fakt, że kolaborował on z komunizmem powoduje, że dziś nie szanuje patriotycznych rocznic Powstania Wielkopolskiego czy święta Żołnierzy Wyklętych. Do tego dochodzi jeszcze problem uwłaszczania się na majątku narodowym przez organizację Jaśkowiaka z pomocą komunistycznej bezpieki (spółka Agrotechnika). Skoro potępiamy rasizm i totalitarne ideologie, to chyba wszystkie, a nie tylko wybrane? Może więc zacząłby pan od siebie, panie Jaśkowiak?
     

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze