Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Zapowiedzieli w szkołach strajk włoski

Dodano: 16/10/2019 - numer 2459 - 16.10.2019
Inicjatorka akcji „Wrocław wspiera nauczycieli” Agnieszka Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że od edukacji zależy nasza przyszłość, ale zarysowała przed zebranymi wyjątkowo czarny obraz polskiej szkoły z przeładowanymi klasami, uczniów z ciężkimi tornistrami i zadaniami domowymi ponad ich możliwości. Mówiła też o dzieciach, które nie mogą się bawić i wyjść na podwórko. Przemawiający nauczyciele przyznali, że strajk im nic nie dał, dlatego postanowili we Wrocławiu powołać stowarzyszenie, by pracować na rzecz edukacji. W trakcie protestu zaprezentowano jego zarząd, w którym znaleźli się przedstawiciele przedszkoli i szkół różnych szczebli. Uczennica II klasy opowiadała, że na własnej skórze odczuwa skutki edukacji. Jej kolega Iwo stwierdził, że ma dość przeładowanego programu i nie czuje się
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze