Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polskie losy na obrazach mistrzów

Dodano: 08/11/2019 - numer 2477 - 08.11.2019
Przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu miało miejsce otwarcie wystawy „Triumphus Poloniae” przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu. Wystawa będzie prezentowana do 6 grudnia 2019 r. Jak zaznaczyła Karolina Ostrowska, manager dworca, Instytut Pamięci Narodowej przygotował w tym miejscu historyczną ekspozycję już po raz szósty. W otwarciu wystawy wziął udział dr Andrzej Drogoń, dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu. – To ma symboliczne znaczenie, że ta wystawa gości właśnie na dworcu. Ukazuje ona zdarzenia od utraty niepodległości do jej odzyskania. Musimy cały czas pamiętać, że wolności nikt nie dał nikomu na zawsze – podkreślał. Zachęcał jednocześnie, by zwłaszcza teraz, w przededniu 101. rocznicy odzyskania niepodległości, pochylić się nad dziejami ojczyzny
     

38%
pozostało do przeczytania: 62%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze