Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Piesi giną najczęściej

Dodano: 06/02/2020 - numer 2550 - 06.02.2020
Stołeczna policja podsumowała 2019 r. Okazuje się, że piesi stanowią aż 60 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych na stołecznych ulicach. Jakie inne wnioski płyną z przygotowanego zestawienia? Z raportu wynika, że liczba wypadków w mieście spadła poniżej tysiąca (925). W porównaniu z rokiem ubiegłym było ich o 173 mniej. Zmniejszyła się również liczba osób poszkodowanych. Niepokojące dane dotyczą jednak pieszych. 60 proc. osób, które zginęły na warszawskich ulicach, to właśnie oni. Policja zwraca uwagę, że do największych grzechów pieszych należą: nieprzechodzenie w wyznaczonym miejscu, nieostrożne wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd oraz niezwracanie uwagi na sygnalizację świetlną. Najwięcej wypadków mundurowi odnotowali w maju, czerwcu, wrześniu i październiku. Najrzadziej
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze