Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polskie e-auto nazywa się Izera

Dodano: 29/07/2020 - numer 2696 - 29.07.2020
Ujawniono nazwę polskiego samochodu elektrycznego – to Izera. Co więcej, publiczności zaprezentowano właśnie jego prototyp. Spółka ElectroMobility Poland zapowiada, że cena auta nie będzie wygórowana, ma być ono dostępne dla jak największej liczby Polaków. Czy Izera wskrzesi polską motoryzację? Polska do wczoraj była jednym z największych państw w Europie, które nie miało własnej marki samochodowej. We wtorek to się zmieniło. Pod Warszawą zaprezentowano dwa prototypy nowego auta – białego SUV-a i czerwonego hatchbacka. Jak poinformował Piotr Zaremba, prezes spółki ElectroMobility Poland, marka polskiego elektryka będzie nosiła nazwę Izera. Inspiracją dla niej były Góry Izerskie, które leżą na polsko-czeskim pograniczu, oraz rzeka Izera, która później
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze