Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W rocznicę Bitwy Warszawskiej poszli pod sowiecki pomnik

Dodano: 18/08/2020 - Numer 2712 - 18.08.2020
SKANDAL \ Ignorancja, aberracja i eksperymentowanie na historii. To tylko niektóre z komentarzy po tym, jak władze Szczecina oddały hołd w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska złożył kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich, odsłoniętym z okazji rewolucji październikowej. Na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Szczecinie, opisującej pomniki Braterstwa Broni, czytamy: „Pomnik Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich symbolizuje zwycięstwo armii polskiej i radzieckiej nad armią niemiecką w drugiej wojnie światowej. Inicjatorem budowy pomnika i cmentarza wojennego było Towarzystwo Przyjaciół Szczecina. Okazją były obchody 50. rocznicy rewolucji październikowej”. Jest także wzmianka o uroczystości odsłonięcia
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze