Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Rosyjski gaz zastąpi w Niemczech atom

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
ENERGIA \ Bawarski portal BR24 podał, że w przyszłym roku zostanie wygaszona siłownia jądrowa Gundremmingen, a zastąpi ją elektrownia zasilana gazem. – Niemcy pozbywają się czystych źródeł energii i zastępują je blokami na rosyjski gaz, mimo że plany te są groźne dla stabilności energetycznej kraju – uważają eksperci. Bawaria to jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Niemiec. Znajduje się tam przemysł energochłonny, który wymaga dużych dostaw energii. Tymczasem plany Berlina dotyczące wyjścia z energetyki jądrowej pozbawią ten land i całe Niemcy stabilnej podstawy miksu energetycznego. Eksperci przypominają, że atom odpowiada tam wciąż za 12 proc. produkcji elektryczności i choć dysponuje skromnymi mocami (w całych Niemczech pracuje obecnie
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze