Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Repolonizacja mediów jest konieczna

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
„GAZETA POLSKA” \ Sprawa repolonizacji i dekoncentracji mediów okazuje się kluczowa w najbliższym czasie. W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” poświęciliśmy temu tematowi wiele miejsca. W artykule „Dlaczego niemieckie media niszczą dumę z Polski” Piotr Grochmalski wyjaśnia na przykład, co jest przyczyną, że z taką furią wpływowe niemieckie pismo „Frankfurter Allgemeine Zeitung” – piórem Bawarczyka Stephana Lehnstaedta – zaatakowało setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Dlaczego polskie ekspozytury niemiecko-szwajcarskich mediów, Onet i „Newsweek”, zrobiły to samo? Przyczyna jest oczywista, choć zrobiono wiele, byśmy jej nie rozumieli. W niemieckiej mentalności nadal głęboko tkwi poczucie misji kulturowej wobec Polski i Europy. Według Niemców wielowiekowa praca kulturowa Berlina nad
     

51%
pozostało do przeczytania: 49%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze