Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Montują bajpas

Dodano: 12/09/2020 - Numer 2734 - 12.09.2020

Rozpoczęło się wciąganie rur na most pontonowy. Ścieki zaczną płynąć tymczasowym kolektorem do oczyszczalni Czajka najprawdopodobniej za dwa tygodnie. Wtedy skończy się zrzut nieczystości do Wisły. Dotychczas do rzeki trafiły ponad 3 mld litrów ścieków.

Dwie skrajne nitki rurociągu ułożone nad brzegiem rzeki są wciągane na most. Od kilku dni trwało zgrzewanie rur z tworzywa sztucznego, które stworzą tymczasowy kolektor. Obok przepompowni ścieków przy ul. Farysa, w miejscu, w którym zostanie podpięty tymczasowy kolektor, prowadzone są roboty inżynieryjne. Na plac budowy dotarły również urządzenia, które będą pompowały nieczystości do kolektora. Ich wydajność to 3,5 tony na sekundę. Bajpas będzie tworzony w miarę wciągania most,

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze