Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mniej obawiamy się o finanse, bardziej o kadry w służbie zdrowia

Dodano: 26/10/2020 - Numer 2771 - 26.10.2020
fot. Wojciech Olkuśnik/PAP
fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

Mimo epidemii nie spodziewamy się jakiegoś znaczącego spadku wpływów do budżetu. Myślę, że przyszłoroczny program inwestycyjny nie będzie zagrożony. Bardziej obawiam się o sytuację kadrową naszych placówek ochrony zdrowia – mówi „Codziennej” Andrzej Bętkowski.

Polska zmaga się obecnie z drugą falą epidemii COVID-19. Jej wielkość wskazuje, że będzie trudniejsza do opanowania niż fala wiosenna. Przed jakimi trudnościami staje samorząd wojewódzki w obecnej sytuacji?

Przede wszystkim wspieramy placówki medyczne podległe samorządowi województwa, a także szpitale powiatowe. 121 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego zostało przekazane m.in. na wsparcie służby zdrowia i walkę ze skutkami epidemii. Pomocą objęliśmy np. szpitale wojewódzkie i Świętokrzyskie Centrum

     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze