Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

Dodano: 14/11/2020 - Numer 2787 - 14.11.2020

Dni i noce stają się coraz chłodniejsze. Jesień to duże wyzwanie dla osób bezdomnych, które szukają miejsca, by się ogrzać. Nie bądźmy obojętni, reagujmy na niepokojące sygnały, zanim będzie za późno.

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, które cierpią z powodu zimna. Są one szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Dużym niebezpieczeństwem jest też alkohol – człowiek nietrzeźwy znacznie szybciej traci ciepło. Mazowieccy policjanci zwracają się do wszystkich z apelem, aby nie być obojętnym na los osób, które mogą potrzebować pomocy. Funkcjonariusze już teraz zwracają uwagę na miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Najczęściej są to pustostany, altanki, ogródki działkowe. Bezdomni często rozpalają tam ogniska, aby się

     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze