To był trudny sezon
FORMUŁA 1 \ W niedzielę odbył się wyścig Grand Prix Formuły 1 w Abu Zabi. Zwyciężył Max Verstappen z Red Bulla przed kierowcami Mercedesa – Valtterim Bottasem i Lewisem Hamiltonem. Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN dojechali do mety tym razem bez punktów. Sezon nie kończy się jeszcze dla Roberta Kubicy, który w środę wystąpi w kolejnej rundzie treningów.
Polski kierowca wsiadł już do bolidu w piątek w pierwszej sesji treningowej. Przed dwoma tygodniami Kubica brał także udział w treningu przed GP Bahrajnu. Wtedy jechał w bolidzie Fina Kimiego Raikkonena. Tym razem zajął samochód Antonio Giovinazziego.
W piątek Kubica przejechał 19 okrążeń, notując piętnasty czas. – Mogę powiedzieć, że to jeden z moich ulubionych torów, choć brakuje tu naprawdę dużych prędkości. Nadal jednak to trudny obiekt do znalezienia osiągów oraz taki, który trzeba dobrze czytać. Jest on również skomplikowany z punktu widzenia opon, ale to wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła – opowiadał Kubica.
We wtorek Kubicę czeka jeszcze udział w testach posezonowych. Polak będzie jeździł razem z Callumem Ilottem.
To był trudny sezon, przede wszystkim dla Roberta. Musiał równolegle zajmować się projektem w DTM oraz Formułą 1. Szalony rok. Wszystko trwało sześć miesięcy – stwierdził szef ekipy Frederic Vasseur.
Szef Alfa Romeo Racing ORLEN był też zadowolony z postawy Raikkonena i Giovinazziego w wieńczącym sezon Grand Prix. – To była dobra forma wszystkich w zespole, która pokazuje duży postęp, jaki poczyniliśmy w porównaniu z początkiem sezonu. Zrobiliśmy kilka kroków naprzód, co jest świadectwem stojącej za tym dobrej pracy w Hinwil i na torze. Mam nadzieję, że podtrzymamy ten rozpęd zimą i w nowym sezonie.
Fin dojechał do mety z dwunastym czasem. – To był pozytywny wyścig z dobrym tempem, szczególnie w porównaniu do kilku ostatnich tygodni. Byliśmy dość blisko kierowców przed nami, ale nie mogliśmy wycisnąć więcej z tego wyścigu. To był jednak dobry sposób na skończenie sezonu – powiedział na mecie mistrz świata z 2007 roku.
Cztery pozycje niżej sklasyfikowany został Giovinazzi. – Osobiście jestem zadowolony z mojego postępu jako kierowcy, co było moim głównym celem na ten sezon, i chcę kontynuować rozwój w przyszłym roku – skomentował Włoch.
Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów
SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl
Masz już subskrypcję? Zaloguj się
- Możliwość odsłuchiwania artykułów gdziekolwiek jesteś [NOWOŚĆ]
- Dostęp do wszystkich treści bieżących wydań "Gazety Polskiej Codziennie"
- Dostęp do archiwum "Gazety Polskiej Codziennie"
- Dostęp do felietonów on-line
* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl
W tym numerze
-
Po tym, jak Republika ujawniła, że o sytuacji w Szpitalu Południowym wiedzieli Marcin Kierwiński i Rafał Trzaskowski, politycy KO i prorządowe media atakują lekarza, który ujawnił...
Najważniejsi konserwatywni politycy na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”
Klubowicze z kraju i Europy przyjechali do Sulejowa na XXI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Podczas spotkania patriotów padło wiele ważnych zapowiedzi politycznych. Lider PiS Jarosław...Nowy ład według Pekinu
Chińskie Państwowe Biuro Informacji Rady Państwa opublikowało białą księgę pt. „Bardziej sprawiedliwe globalne zarządzanie: zasady, propozycje i działania Chin”. To instrukcja obsługi nowego...Skazani na wynajem do końca życia
Dla młodych Polaków własne mieszkanie staje się celem coraz trudniejszym do osiągnięcia. Rosnące ceny nieruchomości, wysokie koszty kredytów i ograniczona skuteczność programów wsparcia...Ilustrowany starodruk polskich praw i przywilejów
Ponad tysiąc stron, ręcznie barwione drzeworyty i ponad pięć wieków historii. W Archiwum Głównym Akt Dawnych (ul. Długa 7 w Warszawie) można oglądać jeden z najcenniejszych...Rekord, którego nikt się nie spodziewał
Każde mistrzostwa świata kreują nowe gwiazdy i bohaterów. Po zakończeniu mundialu w Kanadzie, Meksyku i USA w naszej pamięci pozostaną występy dwóch podstarzałych, jak na warunki...

