Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nord Stream 2 to zły interes dla Europy

Dodano: 18/02/2021 - Numer 2864 - 18.02.2021
fot. LEAH MILLIS / Reuters/Forum
fot. LEAH MILLIS / Reuters/Forum

Prezydent USA Joe Biden postrzega Nord Stream 2 jako zły interes dla Europy i rozważa zastosowanie sankcji w celu wstrzymania budowy gazociągu – poinformowała Jen Psaki, rzecznik Białego Domu. Dodała, że USA będą teraz konsultować z sojusznikami i partnerami działania dotyczące Nord Streamu 2.

Prezydent Biden powiedział, że Nord Stream 2 to zły układ, ponieważ dzieli Europę, naraża Ukrainę i Europę Środkową na rosyjskie manipulacje oraz jest sprzeczny z celami energetycznymi i bezpieczeństwa Europy – powiedziała Psaki. – Nasze stanowisko ws. Nord Streamu 2 było do tej pory jasne i pozostaje niezmienione – zapewniła.

Dodała, że USA będą teraz konsultować z sojusznikami i partnerami działania dotyczące Nord Streamu 2

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze